:: چاپ و نشر ایران ::
تعداد بازدید :

10473004 بار
1393/5/31

مرکز تامین کتاب کشور
دکتر انصاری

بخش ادبیات

   

فقط آثاری که با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسیده اند .

 

777 مروارید حکمت و مع...

نام کتاب :777 مروارید حکمت و معرفت
پدید آورنده : دکتر حسین رزمجو
ناشر : قاف مشهد الرضا(ع)
تعداد صفحات : 310
قطع : وزیری
جلد:
زبان :
نوبت چاپ : اول
استان : خراسان رضوی
قیمت : 90000ریال
تلفن مرکز پخش : 0511-2251370

موضوع : حسین رزمجو كتاب «777 مروارید حكمت و معرفت» را با الهام از قرآن مجید، احادیث نبوی(ص) و گفتارهایی از امامان معصوم تشیع علوی(ع) به نظم درآورده‌ است.
این نویسنده و شاعر حوزه دین و ادبیات در گفت‌وگو با خبرگزاری كتاب ایران(ایبنا)، درباره كتابش كه به تازگی از سوی انتشارات قاف مشهد الرضا(ع)، منتشر شده است، با بیان این كه در این اثر، اصول پنج گانه توحید را به تفصیل به نظم درآوردم، كاری كه در ادبیات معاصر و قدیم فارسی كم‌نظیر یا بی‌سابقه است، اظهار كرد: در این مجموعه سخنانی جدیدی در حوزه خداشناسی روایت كرده‌ام و این اقدام، تلاشی تازه در راستای تولید آثار ادبی متعهد و آموزنده اسلامی در دوره معاصر است.

وی از این كتاب به عنوان تكمله‌ای بر كتاب سه جلدی خود كه چهار سال قبل با نام «هزار گوهر معنی» به چاپ رسیده بود، یاد كرد و گفت: هنگام سرودن و تنظیم آن مجموعه، گاهی به جای رباعی به سرودن دو بیتی گرایش پیدا كرده‌ام. بنابراین، تصمیم گرفتم با وسیع كردن دامنه مضامین این دو بیتی‌ها و طبقه‌بندی موضوعی آنها، اثر دیگری را به نام «777 مروارید حكمت و معرفت» پدید آورم.

دكتر رزمجو اظهار كرد: این كتاب نكاتی را درباره خداشناسی، آثار صنع الهی در طبیعت كه به منزله آیینه‌هایی از جمال و جلال حق‌اند، نقش پیامبران اولوالعزم به ویژه حضرت محمد(ص)، جانشینان راستین ایشان در هدایت بشر، قرآن، اهمیت دعا و نیایش، انسان، مكارم و رذائل اخلاق آدمی و سیر تكامل او در جهان هستی و نكته‌های دینی و اجتماعی را در قالب دوبیتی‌ها و دوبیتی‌های پیوسته دربر دارد.

نخستین چاپ كتاب «777 مروارید حكمت و معرفت» را انتشارات قاف مشهد‌الرضا(ع) با شمارگان 1000 نسخه، 312 صفحه و بهای 90 هزار ریال در تابستان سال جاری منتشر كرده است.

مولف این ‌كتاب دكتر حسین رزمجو، استاد نمونه دانشگاه فردوسی و استاد نمونه دانشگاه فردوسی و از چهره‌های ماندگار ادبیات فارسی، سال 1311 شمسی در مشهد متولد شده است. وی از دانش‌آموختگان رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تهران است.

او كه اكنون عضو هیات علمی دانشگاه دكتر علی شریعتی دانشگاه فردوسی مشهد است، در سال‌های 58 و 59 مدیر كل آموزش و پرورش استان خراسان و سال‌های 63 و 64 دبیر كل كمیسیون ملی یونسكو در ایران بوده است.

از جمله آثار وی می‌توان كتاب‌های «انسان صالح در تربیت اسلامی»، «انسان كامل در ادبیات حماسی و عرفانی فارسی»، «مجموعه مقالات طلوعی در غروب» درباره اسلام و انقلاب اسلامی، «استاد و فرزند برومند او»، «پوستین وارونه» و «نعل وارونه زدن» را نام برد.

همچنین كتاب‌های «نقد و نظری بر شعر كهن فارسی از دیدگاه اخلاق در معانی»، « قلمرو ادبیات حماسی ایران»، «روش نویسندگان بزرگ معاصر»، «رازها و نیازها»، «خداوند بزرگ در نیایشی سترگ» از جمله آثار درسی این استاد نمونه كشوری‌اند.


مرکز جامع خدمات چاپ و نشر کشور
مرکز جامع خدمات چاپ و نشر ایران
تبدیل پایان نامه به کتاب
ترجمه فوری کلیه زبان ها به فارسی و بالعکس
پورتال جامع اطلاع رسانی مشهد مقدس