واحد انتشاراتواحد انتشارات سامانه اطلاع رسانی چاپ و نشر ایران از سالها قبل با هدف حمایت از مولفان ، نویسندگان ، مترجمان ، محققان و پژوهشگران و به منظور ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه شروع به فعالیت نموده و آثار متعددی در حوزه های مختلف به چاپ رسانده است . یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی اهل قلم ، نویسندگان ، مولفان ،مترجمان ، شاعران ،محققان و پژوهشگران و منتقدان نداشتن اطلاعات کافی از حوزه چاپ و نشر است به نحوی که همه آنها پس از مدتهای طولانی که برای تولید یک اثر صرف می کنند ، نمی توانند آنطور که باید و شاید و در مدت زمان مناسب اثر خویش را به چاپ برسانند . از دیگر مشکلات فراروی اهل قلم می توان به عدم آشنایی کافی آنان به امور فنی قبل از چاپ نظیر تایپ و صفحه آرایی ، طراحی و تصویرگری مناسب چاپ ، ویراستاری فنی و ادبی ، مخاطب شناسی و تشخیص خلاء فعلی برای چاپ اثر مورد نظر ، نحوه اخذ مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فهرست نویسی پیش از انتشار کتابخانه ملی و فیپا و نیز سایراموری که به چاپ نهایی کتاب منجر می شوند و همچنین نداشتن وقت و زمان کافی جهت پی گیری های لازم و برآورد هزینه های مورد نیاز ، نحوه توزیع ، معرفی و اطلاع رسانی و پخش مناسب در سراسر کشور ، عدم آشنایی با ناشران و حوزه فعالیت آنها ، نحوه ارتباط با مجامع فرهنگی ، دانشگاهی ، علمی و سایر مخاطبان و غیره اشاره نمود . در همین راستا گروه مشاوره این سامانه با سالها تجربه و به کمک سایر موسسات ذیربط و متخصص در کلیه امور قبل از چاپ در خدمت اهل قلم ، فرهنگ ، هنر و ادب می باشد . سامانه اطلاع رسانی چاپ و نشر ایران به عنوان بزرگترین سامانه اطلاع رسانی حوزه چاپ و نشر کشور در راستای حمایت از اهل قلم و تولیدات فرهنگی آنها در سراسر کشور کلیه امور قبل از چاپ شامل بررسی و مخاطب شناسی اثر ، آماده سازی قبل از چاپ ، تایپ و صفحه آرایی ، طراحی و تصویر گری ، ویراستاری فنی و ادبی اثر ، اخذ مجوز های لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه ملی ایران ، چاپ نهایی و معرفی و پخش کشوری کتاب ، در خدمت اهل قلم می باشد . کلیه عزیزان می توانند درساعات اداری با تلفن های مستقیم 09120239255 در تهران و قم و 09159224320 در مشهد تماس حاصل فرمایند .


حوزه فعالیت و گزینش آثارسامانه اطلاع رسانی چاپ و نشر ایران با کادری متخصص در کلیه حوزه ها اقدام به چاپ و نشر کتاب می نماید . آثار دریافتی از نویسندگان ، مترجمان ، مولفان و سایر اهل قلم ابتدا در هیئت بررسی کتب قبل از چاپ به ویژه از لحاظ مخاطب شناسی و خلاء آن در بازار فعلی بررسی و سپس در صورت تصویب به چاپ می رسند .


واحد خدمات فنی و چاپاین واحد کلیه امور فنی قبل از چاپ شامل اخذ مجوزهای; قبل از چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فهرست نویسی کتابخانه ملی و فیپا ، تایپ و صفحه آرایی ، طراحی و تصویر گری ، لیتوگرافی و ... را تا چاپ نهایی کتاب و تحویل آن به صاحب اثر بر عهده دارد .


واحد ترجمهواحد ترجمه سامانه اطلاع رسانی چاپ و نشر ایران بعنوان بزرگترین مرکز تخصصی ترجمه کلیه زبانهای خارجی با سالها تجربه و کادری متخصص از مترجمان زبده و صاحب اثر کلیه کتب و متون و مقالات مختلف از زبانهای خارجی گوناگون به فارسی و بالعکس را ترجمه می کند و در همین راستا با مجامع مختلف علمی ، دانشگاهی و فرهنگی همکاری موثر داشته است .


واحد ویراستاریاین واحد با همکاری ویراستاران با تجربه در همه زبانها و با سالها تجربه در زمینه ویراستاری فنی و ادبی کتب ، مقالات و متون قبل از چاپ در سراسر کشور فعالیت می کند .


 واحد معرفی ، فروش و بازاریابی آثار و کتبسامانه اطلاع رسانی چاپ و نشر ایران به حیث ارتباطات و تعامل سازنده با مجامع علمی دانشگاهی ، فرهنگی ، اجتماعی و کلیه بخشهای دولتی و غیر دولتی به آسانی آثار منتشر شده خود را پس از چاپ به سرعت در سراسر کشور معرفی و در دسترس عموم قرار می دهد .


حوزه جغرافیایی فعالیت های سامانهکلیه فعالیت های سامانه اطلاع رسانی چاپ و نشر ایران به صورت کشوری بوده و علاقه مندان این حوزه می توانند در سراسر کشور از خدمات سامانه بهره مند گردند .